КК Куманово загуби од Кожув (ГАЛЕРИЈА)

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово претрпеа пораз на домашен терен во рамките на плеј аут завршницата од сезоната од екипата на Кожув со резултат 66:73.

Loading...

 

 

Лошиот почеток на кумановци тешко можеше да се надокнади и тимот во текот на целиот меч беше во негатива пред гостите од Гевгелија.

 

 

Loading...

Првото полувреме заврши со резултат 21:45 за Кожув, што значеше дека сино-белите ги очекува пеколно второ полувреме за да успејат да стигнат до некаков пресврт.

 

 

Сепак пресврт немаше ниту во второто полувреме, иако кумановци беа подобри и ја намалија резултатската предност на седум поени на крајот.

 

 

Loading...

Во тимот на Куманово најефикасен со 22 поени беше Петар Николиќ, со 14 Андрија Марјановиќ, еден помалку впиша Стеван Глигоријевиќ, а двоцифрен број поени има и капитенот Ѓорѓи Георгиевски.

 

 

Со по 18 поени во тимот на Кожув најдобра игра имаа Декардо Деј и Тач Унрих.

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

Никола Ивановски