КК Куманово во своите редови го донесе кадетот Миодраг Тодоровиќ

Сподели со своите пријатели

Миодраг Тодоровиќ, кадетски и јуниорски репрезентавитец по потекло од Куманово, денес потпиша договор за настап во дресовите на КК Куманово, информираше управата на клубот.

Loading...

Тодоровиќ, инаку роден 1997 година,  изминатите години настапуваше во КК Јуниор.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.