08.11.2019 09:24

КК Куманово утре го пречекува Вардар

Facebook Twitter Google+

Кошаркарите на Куманово утре го пречекуваат составот на Вардар во рамките на 5то коло од домашниот шампионат.

Избраниците на тренерот Александар Петровиќ влегуваат како фаворити во мечот, а со желба да впишат нови победи во табелата.

loading...

Од досега одиграните средби Куманово бележи две победи и два порази, со што е на средината во табелата.

Натпреварот ќе се одигра утре со почеток во 19 часот во Спортската сала на СОУ „Перо Наков“.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments