КК Куманово со убедлива победа над КК Торлак во Србија

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на КК Куманово вчера гостуваа на кошаркарски мини турнир во Белград, Србија на кој со убедлива победа од 71-55 во пријателскиот натпревар го совладаа противникот КК Торлак.

Loading...

Со најголем успех по постигнати погодоци се врати Луковиќ со 19 поеани, веднаш задн него е Мандиќ со 14, Бијелиќ со 10, а Инграм и Караџовски со по пет поени.

На турнирот освен КК Куманово и Торлак, свое учество ќе земат и КК.Тамиш и КК.Беовук.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.