12.09.2019 14:28

КК Куманово сезоната ја започнува против МЗТ

Facebook Twitter Google+

Кошаркарите на Куманово новата сезона ќе ја започнат против некогашниот најголем ривал МЗТ Скопје Аеродром.

Денеска во просториите на Кошаркарската федерација на Северна Македонија беше одржан ждребот за натпреварувачките броеви на клубовите кои претстојната сезона ќе се надигруваат во Првата лига (мажи) која треба да започне на 5. октомври.

loading...

Куманово сезонава ќе го носи натпреварувачкиот број 10.

Распоред на натпревари прво коло ПЛМ сезона 2019/2020

Академија ФМП – Работнички

Еуро Никел 2005 – Гостивар

Кожув – АВ Охрид

МЗТ Скопје Аеродром АД – Куманово 2009

Вардар – Пелистер

МЗТ Скопје Аеродром е бранител на шампионската титула освоена минатата натпреварувачка сезона 2018/2019.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments