КК Куманово го игра последниот натпревар на домашен терен сезонава

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово денеска ќе го одиграат последниот натревар на домашен терен за оваа сезона, а за противник ќе го имаат составот на Работнички од Скопје.

Loading...

Станува збор за претпоследен натпревар во рамките на плеј-аут завршницата од сезоната, во која кумановци сепак остварија опстанок во Првата лига и за следната натпреварувачка сезона.

Натпреварот денска започнува во 18:00 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Никола Ивановски