КК Куманово денеска во борба за полуфинале

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово денеска од 17 часот ќе играат за место во полуфиналето, а за да стигнат дотаму ќе треба да ја добијат „мајсторката“ против МЗР Скопје.

Loading...

Двата тима имаат по една победа, што значи дека денеска никој од нив не смее да има право на грешка.

Тешко е да се предвиди исходот од натпреварот со оглед дека и двата тима знаат да победат, иако кумановци повеќе го имаат совладувано МЗТ на домашен терен.

Победникот од овој натпревар оди директор во полуфинале, каде ќе ги одмери силите со Пелистер.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *