Кина произведе вакцина за различни соеви коронавирус

Сподели со своите пријатели

Кина ја произведе првата вакцина што може да произведе антитела против различни видови на коронавирус.

Loading...

Клиничките испитувања спроведени во средата оваа недела покажале дека рекомбинантната протеинска вакцина е 79 проценти ефикасна против делта сојот на коронавирусот.

92 проценти ефикасност против гама вирус и 59 проценти ефикасност против нов вирус ми.