Кина ги обновува крстарењата по скоро една година, но под еден услов!

Сподели со своите пријатели

Кина ги обнови крстарењата по две линии кон групата спорни острови во Јужното кинеско море, по скоро една година суспензија поради пандемијата Ковид-19.

Loading...

„South China Sea Dream“, брод управуван од „Нанхај крузерс“ денес ќе отплови до Парацелските Острови од Санија во Хаинан.

Странските патници не можат да аплицираат за патувањето, објави Си-Ен-Ен.

Чангл принцес , бродот Хаинан стејт шипинг, исто така, повторно ќе започне да плови кон Парацелските острови.

Свечено ќе биде отворен за домашните туристи од 15 декември.

Виетнам и Тајван, кои протестираа против кинеските активности во областа, исто така тврдат дека се наоѓаат Парацелските острови.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *