Кејлеб Џозеф нов играч на КК Куманово

Сподели со своите пријатели

Кејлеб Џозеф е најновото засилување на Кошаркарскиот клуб Куманово, информираат утринава од раководството на сино-белите.

Loading...

Дваесет и шестгодишниот американски интернационалец е висок 190 сантиметри, а игра на бековската позиција.

Во Куманово доаѓа од редовите на Хелиос Санс од Словенија каде изминатата сезона играше и во АБА лигата.

Освен во ростерот на Куманово засега се и имињата на Ѓорѓе Каплановиќ, Ѓукан Ѓукановиќ, Стеван Глигоријевиќ, Ненад Зивчевиќ и Андреј Настовски.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *