Казни за 624 лица за неносење заштитна маска

Сподели со своите пријатели

Регистрирани се 624 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

Loading...

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Цветанка Миновска


Leave a Reply