12.09.2019 09:09

Караоке шоу вечерва во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“


Во големата сала на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ вечерва со почеток во 20 часот ќе се одржи музичко караоке шоу.

На настанот ќе учествуваат 12 деца, кои претходно ја поминаа аудицијата, а со цел да се потикнат и откријат нови таленти од Куманово.

loading...

Проектот е поддржан од Министерството за култура.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments