12.09.2019 09:09

Караоке шоу вечерва во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“

Facebook Twitter Google+

Во големата сала на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ вечерва со почеток во 20 часот ќе се одржи музичко караоке шоу.

На настанот ќе учествуваат 12 деца, кои претходно ја поминаа аудицијата, а со цел да се потикнат и откријат нови таленти од Куманово.

loading...

Проектот е поддржан од Министерството за култура.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments