Канзас: Куче со пушка го убило својот сопственик

Сподели со своите пријатели

Хантер (32) од Канзас бил пронајден мртов во неговиот автомобил во саботата, а Шериф заклучил дека е убиен кога неговото куче нагазнало врз чкрапалото на неговата пушка.

Loading...

Неименуваниот човек од Вичита е пронајден во близина на Хамлет Геуд Спрингс, 80 километри јужно од Вичита, мало село од 194 луѓе, северно од границата со Оклахом, пренесува Dailymail.

Шерифите веруваат дека починал околу 9,40 часот наутро.

„Кучето кое му припаѓаше на сопственикот пи-капот во нагазнало на пушката, што го натерало оружјето да пука во патникот кој од здобиените повреди починал на лице место“, соопшти канцеларијата на шерифот.

Шерифите не го наведоа името на човекот, но многумина на социјалните мрежи ги измеваа неговите повреди.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

Еден пријател го бранеше.

„Сите комичари и експерти за оружје: Овој човек беше мој пријател, јас бев пријател со повеќе од 20 години со неговиот татко“, напиша тој.

Шерифот рече дека ваквите работи предизвикуваат омраза кај луѓето.

Loading...

„Го познавам ова семејство многу добро и не можам да ве опишам колку страдаат сега. Треба да ви е срам“, рече Шериф.