Камилицата го намалува стресот

Сподели со своите пријатели

Камилицата го подобрува варењето на храната, ја намалува температурата, ја ублажува болката, ги смирува грчевите, , го намалува осипот, ги смирува изгорениците, конјунктивитисот, дерматитисот, ја ублажува депресијата и олеснува раздразливоста, ја олеснува мигрената и тешкотиите од климаксот, ги лечи акните, дава чувство на внатрешна рамнотежа.

Таа исто така е многу добар лек за смирување. Редовното пијте го овој чај и ќе ја почувствувате промената. За возрасни чајот се подготвува така што една лажичка камилица ќе ја прелиете со два дц. литри вода и оставете го поклопен 15-тина минути. Доколку сакате посилен чај, тогаш исцедете го по еден час.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.