22.02.2018 14:51

„Калчо Меркато“: Милан не се откажал од Конте


Милан може да конкурира за потписот за Антонио Конте, откако сака да го привлече за нов тренер во текот на летото, пренесе „Калчо Меркато“.

Претставниците на „росонерите“ се во контакт со менаџерот на Челзи од ноември. Може да се постигне договор со Конте, ако тој одлучи да го напушти Лондон.

Милан ја започна сезоната со Винченцо Монтела на чело, но по серијата неуспешни натпревари тој беше отпуштен. Привремениот тренер Џенаро Гатузо го одведе Милан до девет победи во 16 натпревари.

Првите сериозни гласини за контактите меѓу Милан и Конте се појавија минатиот месец./МИА


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments