Какво време нè очекува во наредните денови? (фото)

Сподели со своите пријатели

Со почетокот на работната недела, поточно утре и во вторник ќе преовладува претежно стабилно и потопло време, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Веќе од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи се очекуваат во среда, особено во западните делови, каде на планините во вечерните часови врнежите ќе поминат во снег, а повремено ќе дува и засилен југоисточен ветер.

Untitled

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.