09.05.2019 07:52

Какво време нѐ очекува викендов?


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне значително облачно со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти меѓу 1 и 7, а дневната ќе достигне од 15 до 22 степена.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, и во петок во попладневните часови ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Во сабота ќе настапи преодно стабилизирање и ќе преовладува сончево време со повисоки дневни температури.

loading...

Од недела нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност, која во недела попладне и во наредните денови ќе предизвика нестабилно време со обилни врнежи од дожд, локално во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и со услови за појава на град.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments