Какво време ќе имаме оваа недела во Куманово?

Сподели со своите пријатели

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умерено облачно време.

Loading...

Ќе дува слаб јужен ветер, а максималната дневна температура ќе достигне 8 степени.

Утре може да очекуваме малку потопло време, со максимални 12 степени целзиусови.

Слично ќе биде и времето до петок, кога се очекуваат врнежи од дожд.


Leave a Reply