12.07.2019 10:00

Какво време да очекуваме викендов?


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура, како што додаваат од таму, ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

loading...

Во наредниот период ќе преовладува променливо и посвежо време.

И во сабота во попладневните часови ќе има појава на локален дожд.

Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува во сабота во текот на ноќта и во недела.

Image by RÜŞTÜ BOZKUŞ from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments