21.10.2019 08:10

Какво ќе биде времето оваа работна недела?


Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

loading...

Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Утринските температури постепено ќе опаѓаат, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments