Какви се хороскопските знаци на патувањата? Кој само се слика, а кој се расправа?

Сподели со своите пријатели

Патот до посакуваната дестинација е често полн со авантури, а како се однесуваат хороскопските знаци на патувањето или додека патувате, можете да видите во следните редови.

Loading...

ОВЕН

На секои 10 минути прашува: Дали пристигнавме?

БИК

Само што ќе влезе во автомобилот, од ранецот вади сендвичи и слатки.

БЛИЗНАЦИ

Во првата прилика тој се кара со своите сопатници.

 

Loading...

 

РАК

Тој не е задоволен од музичкиот избор на возачот, па ги става слушалките на ушите и ја пушта плејлистата на неговиот мобилен телефон.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 10 август

ЛАВ

Тој прави 100 селфија до првата бензинска пумпа и објавува приказни на Инстаграм затоа што неговите следбеници треба да знаат каде оди.

ДЕВИЦА

Таа е одговорна за ГПС и го насочува возачот.

Loading...

ВАГА

Се обидува да ги смири Близнаците, но не може да одлучи дали мешањето во неговите кавги е паметен потег.

 

 

СКОРПИЈА

Гласно пее заедно со  радиото и ги игнорира барањата да биде малку потивок.

СТРЕЛЕЦ

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Врската со овие хороскопски знаци не е лесна, со нив ќе се расправате постојано!

Главниот двигател. Штотуку ќе го започнете патувањето, а овој авантурист веќе размислува за тоа каде би можел да го сврти патот на враќање и да посети некоја сè уште неоткриена локација.

ЈАРЕЦ

Едвај чека да заврши возењето затоа што повеќе не може да ги издржи кривините и пеењето на Скорпија.

ВОДОЛИЈА

Игнорира сè околу себе и спие.

РИБИ

Loading...

Завиена е во ќебе и замислено гледа низ прозорецот во тишина.