Какви се хороскопските знаци кога ќе остарат? Јарците подобри, Девиците дрдорат…

Сподели со своите пријатели

Личноста генерално не се менува со возраста, но има некои карактерни недостатоци и доблести кои доаѓаат до израз. Откријте како вие или вашите најблиски ќе изгледате во староста, од ставовите во животот до односите со семејството.

Loading...

Карактеристиките на родените во одредени хороскопски знаци најмногу се одредуваат според положбата на ѕвездите при раѓање, но има и некои промени во карактерот кои стануваат поизразени со зголемувањето на возраста.

Особини типични за некој астролошки знак кај младите понекогаш може да се претворат во нивно спротивно „под старите денови“.

 

 

Каков ќе бидеш во староста, дознај во продолжение.

Овен

Loading...

Бидејќи тие се постојано во акција во текот на целиот свој живот, ова продолжува дури и со текот на годините. Тие по природа се индивидуалци и секогаш ќе подготвуваат разни изненадувања и возбудувања за своите најблиски. Со нив животот е динамичен и никогаш досаден.

Во староста тие исто така ќе бидат многу активни, само ако болеста не ги спречи. Тие тешко можат да водат тивок живот и ако немаат активност или возбуда, тие можат да станат вистински замаратори. Ако можат, тие ќе спортуваат до последниот момент од својот живот.

Кога станува збор за семејните односи, сите ќе се вклучат во животни одлуки, ќе очекуваат да бидат слушани и да бидат важен фактор и никогаш нема да се случи да немаат мислење за нешто.

Како баби и дедовци, тие честопати ќе се најдат во полемика со родителите на детето, бидејќи нема да ги слушаат нивните упатства, бидејќи тие самите „знаат најдобро“.

 

 

Бик

Loading...

Во текот на животот, припадниците на овој знак го сакаат и го бараат најдоброто за себе, од љубов до материјално богатство. Бидејќи Бикот ги сака хедонистичките задоволства во животот повеќе од што било, нивната старост ќе биде убава ако имаат обезбедено доволно пари во текот на целиот живот.

Тие не сакаат да споделуваат по секоја цена. Ако остарат во сиромаштија, тие можат да станат полни со горчина и незадоволство. Со партнерот, врската ќе биде слична на целиот живот и важно е да се нагласи дека Бикот има силно либидо дури и во староста.

Како баби и дедовци, тие ќе бидат омилени меѓу внуците затоа што ќе се чувствуваат природно и пријатно со нив. Нивната искреност може да биде како здив на свеж воздух за збунети деца и загрижени родители.

Тие се неспорно одговорни и нивниот практичен поглед на животот ги учи внуците да бидат благодарни за сè што имаат. Сепак, нивната тврдоглавост може да ги доведе до семејни конфликти.

 

 

Близнаци

Loading...

Во текот на нивниот живот, тие бараат можност да се истакнат и да се афирмираат во нивната околина, а на своите партнери на која било возраст, од почетокот на врската, треба да им биде јасно колку им е важен социјалниот живот.

Патувањето и движењето меѓу луѓето е нешто што ги збогатува и ги прави среќни. Ако со нив имаат животен партнер кој има сличен сензибилитет како нив, никогаш нема да им биде здодевно, туку ќе ја полнат својата старост со разни активности и патувања.

Ако случајно останат сами, нема да им треба многу време да ги обноват старите познаници или да создадат нови, па дури и да запознаат нови партнери во подоцнежните години.

Млади или стари, баби и дедовци во знакот на Близнаци можат да бидат во чекор со брзото темпо на децата. Тие постојано ќе се обидуваат да ги учат своите внуци на нови работи. Ќе се сложат добро со сите генерации на неговото семејство и обично ќе биде тип да сврзе сè заедно.

 

Loading...

 

Рак

Младиот Рак е исклучително чувствителна и интровертна личност со која треба да се биде нежен и внимателен и низ животот мора да научи како да излезе од светот на соништата и да го прифати животот со сите радости и таги, како и сите други.

Кога конечно ќе донесат одлука, тие одат цврсто кон зацртаната цел, па кога ќе воспостават стабилен дом и семејство, ќе поминат пријатна старост исполнета со бројни семејни собири на најблиски.

Ако останат сами, тие ќе станат тажни и меланхолични, а понекогаш дури и депресивни. Овие луѓе паметат сè и често живеат во минатото.

Loading...

Бидејќи бабите и дедовците се незаменливи – внуците секогаш обезбедуваат рамо за плачење, тие ќе подготват омилено јадење, ќе ја купат посакуваната играчка, тие се едноставно баба и дедо од своите соништа.

Но, кон возрасните тие ќе бидат многу построги, па дури и во староста секогаш ќе бидат подготвени да ги критикуваат другите дека прават погрешно, особено нивните сопствени деца.

 

 

Loading...

Лав

Од раѓање до крајот на живот, припадниците на овој хороскопски знак настојуваат да бидат во центарот на вниманието, а најголемата навреда за нив е игнорирање.

Тие треба постојано да бидат водени за да знаат дека во животот не постои само потреба и желба на поединецот.

И во староста тие се многу слични. Важно им е за нив да се слушнало и да се знае за нив. Ако постигнале нешто, тие можат да зборуваат со часови за своите достигнувања. Доколку недостасуваат резултати, тие се претвораат во луѓе кои се склони да лажат да се претстават во најдобро светло. Кога ќе дојдат дома и ќе ги анализираат своите животи приватно, гордоста нема да им дозволи да признаат дека не успеале.

Во семејните односи, тие не се плашат од ништо, ги прегрнуваат сите луѓе затоа што знаат дека повеќето од нив се срдечни. Заборават на непријателство и негативни мисли и пријатно прифаќаат дека светот е добар. Лавовите се многу дарежливи и неизбежно ќе ги разгалат внуците колку што можат.

 

Loading...

 

Девица

Девиците секогаш сакаат однапред да знаат што ќе се случи. Така, во случај на одлука за заеднички живот со партнер, тие прво гледаат каква е нивната заедничка иднина, а истото го прават и кога планираат бизнис, семејство…

Во подоцнежните години од животот, Девиците стануваат сè позаситни во усовршувањето на организацијата на животните и деловните обврски. Секоја мала работа во нивниот живот треба да има одредено место. Ако Девицата пропуштила нешто важно во својот живот, во старите денови ќе се жали и ќе мрмори многу. Во спротивно, луѓето родени во овој знак ќе доживеат друга младост.

Loading...

И покрај нивните критики, тие сакаат безусловно и секогаш ќе бидат тука за да му помогнат на своето семејство. Тие се водат според клишето „Викам само на тебе затоа што те сакам“. Многу од лекциите кои Девиците неуморно се обидуваат да им ги предадат на своите најблиски доаѓаат директно од срце.

Како баби и дедовци, тие даваат се од себе да ги направат внуците што поуспешни и да го достигнат својот целосен потенцијал.

 

 

Вага

Припадниците на овој знак се весели и насмеани, дружеубиви и се грижат за својот имиџ. Тие обично се во центарот на вниманието во нивната околина. Но, при донесување на какви било одлуки тие се многу неодлучни.

Бракот е најважната работа во нивните животи, бидејќи тие го гледаат животот како нешто што треба да се живее во пар. Љубовта и искреноста се нивните идеали.

На старост ќе бидат исполнети и среќни ако се заедно со партнерот. Ако останат сами, ќе се чувствуваат осамено и ќе се обидат да ја пронајдат својата подобра половина.

Тие се неконвенционални кон семејството во сите улоги – ќе се однесуваат кон децата како пријатели на старост, ќе послужат сладолед за ручек, ќе организираат спонтан собир, ќе можете да искусите сè со нив и тие се сакани како „специјални“ .

Бабите и дедовците во знакот на Вага не сакаат да ги дисциплинираат своите внуци и секогаш ќе бараат подобар начин да предаваат.

 

 

Скорпија

Припадниците на овој знак се познати по тоа што во животот тие често „се движат на работ“, се фрлаат на предизвици, кршат табуа, прават што сакаат. Со текот на времето, ако се добро насочени, тие го наоѓаат своето значење во работата и семејството, и придаваат големо значење на сексот и врската со партнерот. Ако не бидат исполнети на таа страна, тие честопати можат да бараат утеха „од страна“.

Loading...

Тие се активни и во староста, особено ако се задоволни од постигнатото во активниот период од животот. Тие отсекогаш имале склоности кон спортски активности, така што ќе бидат активни во таа сфера и на оваа возраст. Ако се сами, тие ќе се посветат на проучување на сè што е скриено, окултното, и ќе бидат особено заинтересирани за предметот на смртта.

Како баби и дедовци, тие ќе бидат многу емотивни, љубовни и подготвени да дадат, но исто така ќе побараат многу и лесно се навредливи и можат да ги прекинат врските доколку сметаат дека ги експлоатираат.

 

 

Стрелец

Весели се од рана возраст и така остануваат сè до своите подоцнежни години. Со нив нема големи грижи, сè тече рамномерно и постепено и тие уживаат во посветлата страна на животот. Кога создаваат семејство, тоа го прават спонтано.

Loading...

Тие се умерени и избалансирани така што сите се задоволни и ги прифаќаат. Нивната смисла за хумор игра важна улога во нивните животи и им помага да ги надминат тешкотиите. Ќе имаат добри односи со партнерот ако има многу почит меѓу нив, но доколку дојде до раздор и разделба, не треба да изненадува ако одлучат да водат заеднички живот само на хартија и да најдат исполнување во работата, хоби, пријатели…

На старост, тие со задоволство ќе ги пренесат своите мудрости и животни искуства. И тогаш нивната смисла за хумор и склоност кон позитивен поглед на животот нема да ги напушти.

Како баби и дедовци, тие се мудри учители кои децата ги обожаваат.

 

 

Јарец

Loading...

Луѓето родени во овој знак се однесуваат премногу сериозно во својата младост за нивната возраст, малку круто и студено. Зад сето тоа всушност се крие чувствителност, ранливост, амбиција. Затоа сè е внимателно подготвено, организирано и се однесуваат зрело и контролирано.

Само во староста овие луѓе почнуваат да се релаксираат и да стануваат посреќни со изразито позитивен став кон сè. За Јарците се вели: Старец во младоста, млад човек во староста.

Како баба и дедо, Јарците се одговорни и обајцата фокусирани и може да им се верува дека многу ќе се грижат за своите внуци. Можеби нема да ги разгалат, но лесно ќе ги чуваат своите тајни и на крајот родителите ќе ги молат да им дадат некој совет како да им пристапат на своите деца и да донесат добри одлуки.

 

 

Водолија

Во својата младост, тие се издвојуваат во својата околина по некој специфичен талент. Тие се истакнуваат по сите видови лудории и затоа треба да се контролираат и правилно да се насочуваат. Понекогаш тие се венчаат нагло и на потполно неконвенционален начин или живеат како осаменици, одржувајќи некои расипани врски.

Loading...

На старост им се препуштаат на своите желби и склоности кон кои не можат да се посветат на активниот дел од животот. За нив не е чудно да положат возачки испит или да учат и да се посветат на некоја спортска активност во 80-тите години.

Како баба и дедо тие се симпатични, оригинални и оние со најлудите подароци. Ако видите некој хипик со внуците како лежат на ливада, можете да се обложите дека тоа е Водолија.

 

 

Риби

Во нивната младост, ова се деца склони кон мечтаење кои повремено треба да бидат „спуштени на земјата“. Тие често се успешни и препознаени во уметничките води. И во бракот имаат тенденција да ги идеализираат партнерите. Тие навистина уживаат во хармоничен брак.

На старост тие конечно се препуштаат на своите склоности и креативност или едноставно мрзеливост. Понекогаш оваа мрзеливост трае премногу долго и треба да се насочи во некоја покорисна насока.

Понекогаш, од досада, тие самите излегуваат со некоја интрига. Бидејќи бабите и дедовците сакаат да имаат што е можно поблиска врска, тие секогаш се подготвени да ги заштитат и се камен-темелник на нивното семејство.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *