05.02.2019 00:02

Како турист надмудри мајмун – крадец? (ВИДЕО)


Турист на Бали во Индонезија го пронашол мајмунот кој му украл крема за сончање откако седнал на својот мотоцикл и пронашол креативно решение.

Туристот нашол начин да го надмудри приматот крадец. Му понудил банана за да му се доближи пред да го земе она што е негово.

loading...

Инаку, мајмуните се неофицијален симбол на Бали.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments