05.02.2019 00:02

Како турист надмудри мајмун – крадец? (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Турист на Бали во Индонезија го пронашол мајмунот кој му украл крема за сончање откако седнал на својот мотоцикл и пронашол креативно решение.

Туристот нашол начин да го надмудри приматот крадец. Му понудил банана за да му се доближи пред да го земе она што е негово.

loading...

Инаку, мајмуните се неофицијален симбол на Бали.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments