Како секој хороскопски знак може да се опише само со една реченица?

Сподели со своите пријатели

Во овој случај, секој хороскопски знак е опишан токму така – реченица со седум зборови што кажува повеќе за приоритетите на знакот и нивниот поглед кон себе и светот.

Loading...

Овен

Викам силно, но никој не ме слуша.

Бик

Немам причина да се извинам на никого.

Близнаци

Не сум сам/а, но се чувствувам многу осамено.

 

 

Рак

Тогаш кога се држевме за рака.

Loading...

Лав

Но, никој не знае што сум всушност.

Девица

Кажи ми зошто се чувствувам толку осамено.

Вага

Се преправам дека сум некој што не сум.

Скорпија

Јас навистина премногу се грижам за сè.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 18 јули

Стрелец

Не сакам да жалам за ништо.

 

 

Loading...

Јарец

Нема да дозволам да ми се срушат sидовите.

Водолија

Покажи ми ја вистинската причина за моето постоење.

Риби

Чувствувам сè, премногу е за мене.