Како мажите од различни хороскопски знаци ја замислуваат совршената жена?

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Овенот има слабост кај силните и независни жени. Тој сака кога жената смело и отворено го кажува она што мисли, да не се плаши од проблеми – тогаш тие ќе ги поместат планините заедно.

Успехот и способноста се волшебни афродизијаци за претставниците на овој знак.

Бик

Весела и женствена девојка секогаш ќе биде првиот избор на Бикот. Ако таа го мотивира и инспирира, тој ќе се вљуби како никогаш порано.

Важно е девојката да не биде агресивна и „машколика“, бидејќи таквото однесување може да го исплаши Бикот.

Близнаци

Немирните Близнаци обожаваат девојки кои се исти како нив. Затоа родените под овој хороскопски знак обожаваат креативни жени со добра смисла за хумор.

Loading...

Главната работа е фактор на шарм и изненадување. Онаа што го има, ќе го освои срцето на Близнаците.

 

 

Рак

Ракот најмногу ја цени лојалноста, па доколку ја немате оваа карактерна одлика, тогаш не сте привлечни за овој хороскопски знак.

Мажите во знакот на Рак ќе ги освои жена која ќе му биде посветена, целосно, до најмалите детали. Таа исто така треба да биде ранлива и истовремено страствена.

Ако нејзиниот маж се претвори во заштитник, тогаш таа ќе сака да остане во таква врска засекогаш.

Loading...

Лав

Светли и лојални жени – тоа е она што го привлекува Лавот. Тие исто така можат да ги освојат самоуверени жени кои знаат да шармираат.

Покрај убавината, Лавот сака кога жената е паметна, духовита и задоволна од себе.

Девица

Мажите родени под овие хороскопски знаци се заљубуваат во „обични“ девојки од соседството.

Но, таа не е сив глушец, таа е убава, паметна, ама не сака да се истакнува. Таа е нежна и приземна, рационална и што се однесува до односите.

Жената која ќе го освои срцето на мажот роден во знакот на Девицата не треба да биде премногу емотивна или проактивна за да не го исплаши љубовникот со нејзиниот притисок.

 

Loading...

 

Вага

Претставникот на овој хороскопски знак подолго време бара совршена жена. Не брза, не е задоволен со некој што е приближно добар – го сака најдоброто.

Кога ќе ја запознае својата поубава половина, таа ќе стори се за да ја направи среќна. Мажите Ваги обично сакаат негувани и елегантни жени, секогаш со добра смисла за хумор и остар ум.

Скорпија

Loading...

Мажите родени под знакот на Скорпија сакаат да ја пронајдат најдобрата жена на целиот свет – ништо помалку од тоа. Затоа, ако тој ве одбрал вас, тоа значи дека вие сте неговиот најдобар избор.

Скорпијата ќе го загуби паметот по интелигентна, секси, авантуристичка, страсна и независна жена.

Стрелец

За да се заљуби Стрелецот, жената мора да го шармира, да му даде неверојатна енергија.

Неговата избраничка е онаа која го мотивира, инспирира и помага да постигне повеќе. Досадниот и монотон живот не е за Стрелецот.

Loading...

Жените кои ги привлекуваат родените под овој знак имаат тенденција да бидат симпатични и провокативни.

 

 

Јарец

Loading...

Мажот Јарец не брза да се заљуби: му треба многу време да ја изгуби главата за жена и тој избира, не таа.

Никогаш нема да се зауби во опсесивна или глупава девојка. Таа исто така мора да биде секси, мора да има кариера, хоби, интереси и соништа.

Водолија

Ако Водолија се вљубила, тоа мора да е жена достојна за неговата љубов. Водолијата ќе сака чувствителна жена, жена која знае што сака.

Риби

Рибите сакаат да сакаат, но исто така сакаат да бидат сакани. Ги привлекуваат жени со големо срце.

Loading...

Родените под овој хороскопски знак ќе се заљубат во љубезна, дарежлива и отворена жена. Таа исто така треба да биде нежна кон луѓето и животните.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *