Како изневеруваат мажите според хороскопскиот знак?

Сподели со своите пријатели

Ако сте се запрашале како би изгледало доколку партнерот ве изневери, еве како ќе утврдите дали тоа се случило врз основа на неговото однесување, според тоа хороскопски знак е.

Loading...

Овен: Престанува да покажува физичка наклонетост

Овните се смели и најстраствени љубовници од сите знаци. Кога станува збор за романса и опсипување на саканите со нежности, никој не го прави тоа како нив.

Овенот ќе ве маѓепса со својот шарм и ќе ве третира како да сте единствената личност на светот. Да не зборуваме, овој многу запаллив знак сака секс и се што е поврзано со него.

Значи, ако забележите дека добивате помалку бакнежи наутро или не го нагласува гушкањето навечер, тоа може да биде знак дека неговите наклонетости се префрлиле на друга личност.

Бик: Не бараат ваш совет и мислење

Биковите на почетокот тешко се дешифрираат, но штом ќе ве запознаат подобро, тие имаат тенденција да се отворат.

Кога овој тврдоглав земјен знак ќе најде партнер со кој сакаат да бидат на долги патеки, можете да се обложите дека ќе ве праша за совет и мислење за речиси се.

Бикот сака партнер чие мислење го ценат и му веруваат, па ако наеднаш почувствувате дека имаат се под контрола без ваша помош, можеби е време да се грижите.

Постои голема веројатност тие одговори да ги бара од некој друг.

Loading...

Близнаци: Го кријат телефонот

Зборливи и дружељубиви, овие забавни воздушни знаци постојано ги прошируваат своите пријателски групи, хоби и интереси.

Кога ќе се најдете во врска со Близнаци, тие се отворена книга и сакаат да споделат сè што мислат со партнерот. Можете да очекувате многу внатрешни шеги и глупави фотографии.

Меѓутоа, ако забележите дека вашиот партнер одеднаш станал многу таинствен и го крие телефонот, може да има причина за загриженост.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 април

Рак: Ќе имаат одбранбен став и ќе отфрлат се што не им одговара

Запознавањето со Рак е како да излегувате со вашиот најдобар пријател. Овие нежни и грижливи луѓе се познати по нивната трпеливост, што ги прави одлични животни партнери.

Без разлика со какви пречки се соочувате двајцата, секогаш можете да сметате на Рак кој ќе размисли за чувствата на сите.

Од една страна, особено е лесно да знаете кога се заинтересирани за вас и кога уживаат во вашето друштво.

Од друга страна, може да биде запрепастувачки кога ќе почнат да покажуваат знаци на одбранбеност.

Ако вашиот нормално топол и љубезен партнер наеднаш стане ладен, па дури и омаловажлив, може да се уморни од сè.

Loading...

Лав: Вложуваат повеќе труд за својот изглед

Запознавањето со Лав не е за оние со слабо срце. Овие владетели на сцената привлекуваат внимание каде и да одат. Сепак, и покрај сето ова, тие се многу лојални партнери.

Кога Лавот ве сака, тој знае како да ја осветли својата светлина врз вас и да направи да се чувствувате како да сте центарот на универзумот.

Меѓутоа, ако се чувствува неценет, гордиот Лав може да залута во туѓи прегратки. Можеби треба да бидете загрижени ако забележите дека тие излегуваат повеќе од вообичаено и вложуваат повеќе труд за својот изглед.

Девица: Наеднаш го менува распоредот

Девиците се практични во пристапот кон љубовта и многу предвидливи во односите. Она што ја прави врската со Девица толку пријатна е тоа што секогаш знаете што да очекувате.

Кога ќе кажат дека ќе направат нешто, можете да верувате дека ќе го направат тоа без потсетник.

Тие не ја менуваат својата рутина често и имаат тенденција да се држат до истите навики, хоби и дневен распоред.

Значи, ако вашиот партнер Девица одеднаш не е таму каде што рекол дека ќе биде или има необјаснета промена во неговиот распоред, постои можност тој да бара да ги промени работите, а статусот на вашата врска може да биде една од работите што тој планира да ги промени.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 април

Вага: Тие се хиперкритични кон вашата врска

Вагата е знак на врски. Како искрен и избалансиран хороскопски знак, тие знаат како да направат луѓето да се чувствуваат видено и посебно.

Loading...

Се чини дека тие секогаш знаат што треба да го кажат, па затоа ги прават едни од најдобрите долгорочни партнери од сите знаци.

Никој не разбира колку е важно да ги охрабрувате вашите сакани и да ги бодрите како Вага.

Затоа, ако најдете дека вашиот љубовник Вага ве критикува, ве испрашува или ненадејно наоѓа пет проблеми со вашата инаку хармонична врска, тој можеби се обидува да го оправда своето однесување.

Скорпија: Престануваат да ве уверуваат во детали

Скорпиите се мистериозните заводници на Зодијакот, што на почетокот може да ги направи застрашувачки.

Иако енергијата на нивниот воден знак им дава длабока емотивна страна, потребна е голема доверба за да се отворат некому.

Меѓутоа, штом се во врска, можете да очекувате Скорпиите брзо да ви се отворат и да станат нивни советник на некој начин.

Loading...

Речиси не можат а да не го споделат секој детал од своите соништа и желби со оние што најмногу ги сакаат.

Но, ако одеднаш почувствувате дека не сте во контакт со сè што се случува во нивните животи, можеби нема да ви ја раскажат целата приказна.

Стрелец: Престануваат да објавуваат ваши слики

Стрелците се забавни, весели и спонтани љубовници. А кога овој огнен знак ќе најде партнер кој ги споделува нивните страсти, тоа може да биде најголемата авантура од сите.

Кога некој Стрелец е заљубен, за очекување е да сподели серија фотографии од заеднички моменти на социјалните мрежи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 април

Меѓутоа, ако престанат да објавуваат фотографии, можеби ќе сакаат да сокријат што прават.

Loading...

Јарец: Отфрлаат поголеми заеднички набавки

Јарците бавно влегуваат во долга врска. За овој практичен знак љубовта е влог во иднината како и се друго.

И иако тоа не звучи супер романтично, тоа е одличен начин да се изгради живот со некого. Кога сте во врска со Јарец, тие ќе ви дадат се на светот, без разлика колкава е цената.

Меѓутоа, ако изгледаат колебливи за некое големо заедничко купување за кое веќе сте разговарале – обрнете внимание. Можеби се повлекуваат и сакаат да го здружат својот имот со некоја друга.

Водолија: Повеќе би сакал да поминува време со пријателите

Водолија е знак на пријателство. Откако ќе го освоите нивното срце, тие брзо ќе ве запознаат со своето друштво и ќе се погрижат да станете дел од заедницата.

Може да очекувате дека во романтична врска со Водолија ќе се чувствувате како да излегувате со вашиот најдобар пријател, а со тоа доаѓаат и многу ноќи со негови блиски луѓе.

Loading...

Но, ако почнат да излегуваат сами или да поминуваат време со пријателите без вас, постои можност повеќе да не се заинтересирани за вас.

Риби: Постои емотивна дистанца

Рибите се најголемите сонувачи за Зодијакот, а љубовта е обично она за што најмногу фантазираат.

Слатки, чувствителни и емотивни, не се плашат да ги отворат срцата и да ги споделат своите најинтимни мисли со партнерот.

Без разлика дали се работи за нивните приврзани прекари за вас или нивната желба да разговараат за вас со своите сакани, Рибите знаат како да му покажат на партнерот дека се сакани.

Ако наеднаш им недостасува вообичаената топлина и емоционална отвореност, можеби е време за грижа, пишува МСН.