Како изгледа туристичка посета на Северна Кореја? (видео)

Сподели со своите пријатели

Џејкоб Лаукаитис заминал во туристичка посета на една од најмрачните и најмистериозните земји во светот, Северна Кореја.

За неа кружат секакви румори, но што од тоа е вистина можеби никогаш нема да дознаеме. Туристичките поести таму се строго контролирани и не смеете да ги кршите протоколите инаку можете да се соочите со драконски затворски или смртни казни.

Овој човек ја снимал целата посета што дава еден невообичаен приказ на тоа како изгледа оваа мистериозна нација.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.