Кај кумановец пронајдено поголемо количество петарди

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишен кумановец вчера бил приведен со поголемо количество пиротехника.

Loading...

Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода А.Б.(25) од Куманово затоа што кај при преглед кај него биле пронајдени и одземени 3200 парчиња пиротехнички средства – петарди., информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Leave a Reply