Јувентус се откажа од трансферот на Траоре

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот на Вулверхемптон, Адам Траоре нема да се пресели во Јувентус, објави „Калчомеркато“.

Loading...

Според изворот, раководството на италијанскиот шампион одбило да го исврши трансферот на 24-годишниот Шпанец поради високата цена на трансферот.

Во сезоната 2020/21, Траоре одигра пет натпревари за Вулверхемптон.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply