Јувентус е подготвен да го купи Мората за 45 милиони евра

Сподели со своите пријатели

Јувентус оваа зима има желба да го откупи договорот на играчот на Атлетико, Алваро Мората.

Според Тутоспорт, торинскиот клуб е подготвен да ги откупи правата на фудбалерот кој е на позајмица во Јувентус. За таа цел раководството на „старата дама“ е подготвено да даде 45 милиони евра.

Loading...

Оваа сезона, 28-годишниот Шпанец настапи на осум натпревари на сите турнири, постигна шест гола и направи две асистенции.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *