09.10.2019 11:42

Јапонци во Париз на познат бизнисмен од рака му украле часовник вреден 800.000 евра

Facebook Twitter Google+

Јапонец останал без својот часовник во луксузна населба во Париз со проценета вредност од скоро 800.000 евра, соопштија полициски извори.

30-годишниот јапонски бизнисмен останал без часовникот кога излегол да пуши пред луксузен хотел во понеделникот вечерта.

Loading...

Еден човек му пристапил и побарал цигара, рекол еден од изворите, потврдувајќи ги информациите во парискиот весник.

Непознатиот маж потоа го фатил Јапонецот за рака, го украл часовникот и избегал.

Часовникот „Richard Mille“, модел „Tourbillon Diamond Twister“ на водичот за купување онлајн часовници се проценува на 768,000 евра.

Во бегство, крадецот го испуштил својот мобилен телефон.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments