29.04.2019 13:07

Ја заклучиле бабата дома, а таа одлучила да избега низ прозорец на 14. кат (ВИДЕО)


Една баба од Кина отворила прозорец од својот стан на 14. кат и се спуштила десет ката надолу пред некој да ја вовлече во зградата.

Жената во осумдесетите години, за која се наведува дека има Алцхајмерова болест, избегала од својот стан во кој нејзиното семејство ја заклучило.

loading...

На снимката се гледа како, со црвена чанта, користи метални шипки од вентилацијата за да се спушти низ зградата.

Додека пожарнкарит епристигнале со душеци на надувување, старицата стигнала до петиот кат.

Кога се спуштила до четвртиот низ прозорец ја забележала една соседка и ја вовлекла на безбедно.

Старицата била неповредена во инцидентот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments