Извлечени се групите од Лига на Шампиони

Сподели со своите пријатели

Жребот во Монте Карло ги извлече групите од првата фаза од Лига на Шампиони односно групната фаза.

 Најголемото возбудување може да се очекува во групата Ц каде играат екипите на Барселона , Манчестер Сити , Борусија Менхенгладбах и шкотскиот Селтик.

14102235_10155126349593572_5755817467225784419_n

Loading...

Исто така возбудливо ќе биде и во групата  Д каде играат Баерн Минхен , Атлетико Мадрид , ПСВ и рускиот Ростов.

Во групата Ф снагите ќе ги одмерат екипите на Реал Мадрид , Борусија Дортмунд  , Спортинг и Легиа .

Првото коло од Лига на Шампиони почнува на 13 , и 14 септември а натпреварите од групната фаза завршуваат на 6 и 7 декември. Во осмина финалето ќе се пласираат првите две екипи од сите групи. Титулата ја брани мадридскиот Реал.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.