08.04.2019 11:11

Изменет сообраќаен режим на делницата Миладиновци-Куманово


Од денеска до четврток ќе има промена на режимот на сообраќај на делницата Миладиновци – Куманово, кај старата наплатна станица Романовце.

Причината за изменетиот сообраќаен режим, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, се градежни активности за поставување на индуктивни јамки на автопатот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments