Изложбата „Нашата Фукушима“ утревечер во кумановската галерија

Сподели со своите пријатели

Вкупно 128 дела на 85 уметници и 36 учесници од 21 различна земја од светот под името „Нашата Фукушима“ утревечер ќе бидат изложени во фоајето на Уметничката галерија Куманово.

Организатори на изложбата се Јаготка Томовска, Маја Кировска, Ed Hanseen, Freed van Welie во соработка со НУ Музеј Куманово, а финансиски поддржан од Министерството за култура на Република Македонија и Општина Куманово. Медиумски поддржана од Кумановски Муабети.

Изложбата ќе биде отворена утревечер од 20 часот, а делата ќе бидат достапни за кумановската јавност до 31 август.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.