Изгубила секаква надеж, но по 40 години ѝ стигнала порака на Фејсбук: „Твојата мајка те бара“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Најлошо за родителот е да се раздели од своето дете, но оваа мајка, Лани, живее така во последните 40 години.

Loading...

Пред многу години, таа се сретнала со еден човек во Тајланд, кој работел за американските воздухопловни сили, а се сѐ случило за време на Виетнамската војна. Се заљубија, се венчале и се преселиле во Охајо. Таму добиле ќерка, а потоа заминале во Англија, и таму добиле уште една ќерка.

Две години подоцна, парот се развел, Лани не знаела добро англиски и не разбирала дека сака да и го ускрати правото да ја види својата ќерка повторно.

 

 

Од тој ден, мајката и ќерката чекаат 40 години да се пронајдат – конечно ќе бидат обединети, благодарение на социјалните мрежи.

Кога се развел парот, нејзините ќерки Старла и Џенин имале само 2 и 3 години. Било многу тешко за нив и за нивната мајка. Кога биле малку постари, Старла и Џенин ја пребарувале секоја база на роднини што можеле.

Loading...

Годините поминале и тие ја загубиле надежта дека некогаш ќе ја најдат својата мајка.

Но, одеднаш Старла добила неочекувана порака на Фејсбук. Тоа била порака од Марк Озрмаш, вториот сопруг на Лана, кој ѝ помагал да ги најде ќерките.