ИЗГУБИЛА 100 КИЛОГРАМИ: Оваа девојка денес изгледа како манекенка (фото)

Сподели со своите пријатели

Манекенката за „полнички дами“ Роси Меркадо кај многумина предизвика воодушевување, затоа што со напорни тренинзи и здрава исхрана успеала да ослабне над 100 килограми, но постојат и такви кои ги налутила.

По тешкиот период кога вага покажувала загрижувачки 185 килограми, Роси Меркадо сфатила дека гојазноста и го отежнува движењето и загрозува здравјето, па храбро тргнала во војна против вишокот килограми.

Loading...

Меѓутоа, колку и да е радосна поради завиднито успех, на некои тоа не им се допаднало.

Но, Роси смета дека тоа се обични активисти за дебелина и сето тоа го смета за залудно, затоа што таа се уште е плус сајз модел.

– Едноставено ме мразат што така јавно го прикажувам процесот на слабеењето, рекла Роси за списанието „People“.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.