Избоден кумановец кој престојувал во Хотел „Кристал“

Сподели со своите пријатели

Во СВР Куманово, вчера околу 18:50 часот,  У.З.(27) од Куманово, кој привремено престојува во поранешен хотел „Кристал”, пријавил дека кај него дошол С.Т.(32) од Куманово и по вербална расправија со остар предмет му нанел повреда на левата рака.

Loading...

Како што информираат од полицијата, С.Т. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *