15.10.2019 15:15

Избеган затвореник пронајден во липковско


Во селото Пресница, општина Липково, вчера околу 17:30 часот бил приведен 37-годишниот затвореник Ф.И. информираат од Министерството за внатрешни работи.

За истиот вчера околу 11.30 часот затворските служби од КПУ Идризово во СВР Скопје пријавија дека околу 11.10 часот на улицата „Благоја Стефковски“ избегал додека го пренесувале од Клинички центар кон КПУ Идризово, стои во соопштението на МВР.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments