Ивона Јовановиќ направи одлична преработка на хитот на Марија Шерифовиќ (видео)

Сподели со своите пријатели

Кумановката Ивона Јовановиќ направи преработка на новата песна од спрската поп пејачка Марија Шерифовиќ под насловот „11“.

Беспрекорниот глас на Јовановиќ одлично прилега со вокалните способности кои ги има Шерифовиќ, па кавер верзијата на пенста „11“ звучи неверојатно добро.

Но, слушнете и самите во видеото подолу и уверете се.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.