Италијанските карпи и скок во море низ објективот на Контики (видео)

Сподели со своите пријатели

Италија не е само дестинација за посета на Милано и Рим и дегустација на италијанската кујна.  Таму се кријат прекрасни плажи, чиста морска вода но и одлична можност за екстремни доживувања.

Loading...

Светски познатата агенција ”КОНТИКИ”,  во промотивното видео за патувања во Италија, овојпат го најми авантуристот Мет Џонсон кој заедно со својот тим devinsupertramp ја овистини фантазијата на скокање од карпи високи 62 метри.

Целата лудорија е снимена во 4К резолуција и претставува вистински ужиток за фановите со вишок адреналин.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.