Исчезна Дариус, сопственичката нуди голема сума на пари за оној кој ќе го пронајде!

Сподели со своите пријатели

Сопственичката на зајакот Дариус, кој е запишан во Гинисовата книга на рекорди како најголем зајак во светот, понуди награда од 1000 фунти.

Loading...

Џиновскиот зајак Дариус, долг 129 сантиметри, бил украден од нејзиниот дом во Вустершир, соопшти полицијата.

 

 

Зајакот бил однесен од засолништето во градината под покривот на темнината, а неговата сопственичка Анет Едвардс понудила награда за враќање, наведувајќи дека ова е „многу тажен ден“.

Едвардс на Твитер ги повика оние што го однеле Дариус од неа да го вратат кај неа затоа што тој е премногу стар за да има потомство.

 

Loading...

 

„Ги поканувам сите што имаат информации за кражба на наградуваниот зајак од неговиот дом во Стултон, Ворлстершир, да не контактираат“, соопшти полицијата.

Во 2010 година, континенталниот гигантски зајак Дариус влезе во Гинисовата книга на рекорди како најголем од ваков вид.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *