Интервју на Дамјановски за емисијата ”Став” на ТВ Плус (видео)

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски неодамна беше гост на локалната телевизија ТВ Плус, во рамки на емисијата ”СТАВ” каде градоначалникот говореше за теми кои го тангираат градот, но и личната репутација на Дамјановски откако од опозициската ВМРО -ДПМНЕ беше обвинет за непотизам и семејни вработувања во Општина Куманово.

Loading...

Во едноипол часовното интервју кое го водеше уредникот на ТВ Плус, Сузана Николиќ, Дамјановски одговараше на сите прашања кои му беа поставени од позиција на прв човек на градот, со акцент на локалните теми и инфаструктруални проблеми на Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.