Интервенција на ТППЕ спречи поголем пожар во работилница во село Пчиња

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Куманово, на 8 декември околу 22.30 часот, во с. Пчиња, кумановско, во работилница – погон  „Стан Ком“, во сопственост на А.С. од Куманово, од засега непознати причини настанал пожар, при што била опожарена влезната врата, дел од материјалите и таблата со осигурувачи.

Loading...

Пожарот е изгаснат од екипа на ТППЕ-Куманово. Увид извршила екипа на СВР Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.