Иницијативата „Учебници и настава мора да има“ утре на протест во Куманово

Сподели со своите пријатели

Група граѓани членови на иницијативата „Учебници и настава мора да има“ утре со почеток во 12 часот ќе протестира пред Општина Куманово .

Loading...

Целта на протестот е да се крене гласот на незадоволстов од новите измени во Законот за учебници и наставни материјали во основното и средното образование.

Никола Ивановски


Leave a Reply