Инфлуенсерка објави видеа на кои вежба топлес, надминаа девет милиони прегледи

Сподели со своите пријатели

Фитнес инфлуенсерката Сара Ен од Лос Анџелес привлече големо внимание со својот стил на вежбање.

Loading...

Откако на Инстаграм и ТикТок објави видеа на кои вежба топлес, бројот на прегледи драстично ѝ се зголеми.

Дури и пред тоа, десетици илјади луѓе ја следеа, но кога го соблече горниот дел, нејзината популарност скокна. Своето прво топлес видео го објави на 21 септември, а досега е прегледано повеќе од девет милиони пати.

 

 

Како што вели таа, нејзиниот потег само укажал на клучен проблем во фитнес-заедницата.

„Всушност, ние не треба да го водиме овој разговор, она што го направив не треба да биде голема работа. Ако едниот пол може да вежба без горниот дел, тогаш и другиот би требало да може. Поентата е во еднаквоста. Ако некој маж објавеше вакво видео, немаше да стане вирално и во тоа е проблемот“, рече 21-годишната инфлуенсерка.

Loading...

 

https://www.instagram.com/reel/CFad4uNhUUS/?utm_source=ig_embed


Leave a Reply