Имате тенка и ретка коса? Ова можеби е решение за вашиот проблем!

Сподели со своите пријатели

Тенката коса може да се шиша на таков начин да изгледа како да има волумен.

Loading...

Тајната е во целосно и соодветно шишање, велат експертите. Тенката коса не толерира тример или истенчување со ножици.

Експертите препорачуваат дури четири стилови што ќе дадат волумен на тенката коса и одлична форма:

Шишки

Иако многумина во животот никогаш не одлучуваат да ги намалат нивните шишки од страв дека може да изгледа страшно, стилистите ги охрабруваат дамите со тенка коса да го прават тоа како и да е.

Шишките рамно пресечени преку челото можат да изгледаат совршени за жени кои се мачат со тенка коса. Еве како изгледа тоа:

 

Loading...

 

Тајната е во степенесто шишање

Меките слоеви на коса што паѓаат стабилно околу лицето, се најдобриот начин за стилизирање на тенка коса. Но, внимавајте да не направите премногу степени. Степенестата фризура дава илузија на густа коса.

 

 

Пикси фризурите се хит

Забавната и кокетна коса стана хит во Холивуд.

Loading...

 

 

Боб фризури

Ова е најмодерна фризура три години по ред. Покрај тоа што се лесни за одржување, боб фризурите ќе дадат зголемен волумен, така што секоја коса ќе изгледа феноменално.

 


Loading...

Leave a Reply