Имала се*с 365 дена по ред: Еве што ѝ се случило со телото!

Сподели со своите пријатели

Британиката Британи Гибонс, решила да води љубов секој ден, 365 дена по ред и успеала. Го опишала своето искуство и открила што ја натерало да се пресели. Беше пред неколку години, но и денес се чувствува позитивно.

Loading...

Еве ја нејзината исповед:

Набргу по моето трето раѓање, излегов од кадата и се погледнав во огледало. Си помислив: „Што прави мајка во бањата?“. Од тој момент не сакав повеќе да бидам гола. Ги гасев светлата за време на односот, го покривав стомакот и градите со облека и чекав маж ми да излезе од собата за да се пресоблече.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Brittany Gibbons (@brittanyherself)

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  На свадбата пуштил видео од невестата каде има с*кс со сопругот на нејзината бремена сестра (ВИДЕО)

Поминаа години и почна да ме загрижува фактот што не сакав да го покажам своето голо тело. Се прашував дали мојот сопруг се сеќава како изгледам гола. Тогаш ми текна да имам секс секоја вечер, 365 дена. Дојдов до идејата откако разговарав со пријател кој го правеше истото, секоја вечер.

Отпрвин, идејата да имам секс секоја вечер ми звучеше одбивно, но и малку интригантно бидејќи ќе ме натера да го гледам своето голо тело секој ден.

Мислев „Прекривката ќе се помести во одреден момент и светлата ќе останат запалени“. Иако сакав само да легнам на креветот, да грицкам и да гледам телевизија.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  На свадбата пуштил видео од невестата каде има с*кс со сопругот на нејзината бремена сестра (ВИДЕО)

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Brittany Gibbons (@brittanyherself)

 

Поминаа месеци и почнав да се радувам на тоа. Имавме секс и кога имав менструација. Сексот стана повеќе од секс, се разбудија некои чувства. Станавме поромантични, повеќе се допиравме и се бакнувавме страсно секое утро пред да одиме на работа.

Нашата врска станува посилна и подобра. Повторно уживав во сексот, уживав во своето тело и конечно престанав да ги кријам своите физички маани. Прифатив дека изгледам онака како што изгледам. За прв пат ми беше поважен добар секс отколку стомачето да изгледа порамно.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  На свадбата пуштил видео од невестата каде има с*кс со сопругот на нејзината бремена сестра (ВИДЕО)

После една година престанав да носам облека кога не треба и се опуштив и одев гола во тоалет. Односот со мојот сопруг и моето тело се промени неверојатно. Сега, по три години, сè уште имаме секс секоја вечер.

Од сето ова и двајцата дознавме колку сексот е важен за среќата во бракот. Научив да бидам подобра сопруга, подобра мајка и посигурна сум во себе, се чувствувам добро во своја кожа. И на крајот – никогаш не се работеше за тоа дека некој ме сака, туку за тоа дали јас се сакав себеси.

И ми требаше само една година секс за да го сфатам тоа, објави goodhousekeeping.com.

Loading...