Има само 18 години, но ги тетовирала очните јаболка и има 20 пирсинзи (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

18-годишно девојче со над 20 пирсинзи на лицето и истетовирани очни јаболка вели дека не жали за какви било модификации.

Loading...

Љубителката на модификации на телото Кијара од Рим, го ставила првиот пирсинг кога имала 11 години.

Потрошила богатство за задникот, а сега се плаши дека ќе и експлодира (ВИДЕО)

Оттогаш таа имала околу 40 модификации – вклучително и над 20 пирсинзи на лицето, 12 скарификации, две жигосувања, шест субдермални импланти и тетовирани очни јаболка, пренесува Mirror.

Скарификациите вклучуваат сечење на кожата и испишување на дизајн или збор за да се создаде постојана лузна што наликува на тетоважа.

„Мојата потреба за модификација не ја диктира потребата за внимание или да се види по секоја цена. Тоа е лична потреба“, објаснува таа. „Сè што правам, го правам за себе“.

Потрошила огромни пари за да личи на змеј, сега и се смее целиот свет (ФОТО)

Една од нејзините најекстремни модификации на лицето е во долната усна, која се протега на четири сантиметри.

Loading...

„Не започнав со идејата да го направам сето ова. Бев повеќе дискретна, но со текот на времето почнав да сакам повеќе работи. Ако не се чувствував добро со самата себе, немаше да продолжам. Тоа е сосема природно за мене, не жалам.”

Голем број пирсинзи ги направила самата или ѝ помогнато нејзиното момче Мајкл.

По 12 години и 17 операции: Трансексуалец потрошил милиони за да изгледа како барбика (фото)

Двојката се запознала преку заедничката љубов кон модификациите кога го посетила неговото студио за пирсинзи.


Leave a Reply