Има пет девојки. Сите живеат заедно и растат десет деца

Сподели со своите пријатели

Среќни сме и задоволни. Не сакаме друг маж во нашите животи, овој ни е доволен, велат дамите од семејството Барет.

Loading...

Тие пет се во врска со еден маж, ги воспитуваат децата кои ги имаат заедно, а на социјалните мрежи редовно известуваат за секојдневието…

Велат дека меѓу нив нема љубомора, дека ваквиот тип на врска ги преродил…

Заедно одгледуваат дури десет деца, пишува The Sun.

Секој има одговорност, една госпоѓа е задолжена за чистење, друга ги носи децата на училиште, третата готви…

Признаваат и дека понекогаш има кавги меѓу нив, но брзо се забораваат.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Не е само за чистење: Седум здрави начини на кои можете да користите сода бикарбона

Во едно од видеата на TikTok тие објаснија дека еден од најголемите проблеми е недостатокот на приватност во куќата и не е секогаш лесно да се договорите што да јадете.

Дамите знаат да се расправаат за температурата во станот, како и за фрлената облека, но наскоро владее мир…

Loading...

Дамите кажуваат и колку се забавуваат кога нивниот заеднички дечко работи вечерни смени.

Потоа сите се собираат на каучот, се покриваат со ќебе и вклучат некои од новите филмови.

– Ако изневеруваш, ако постојано си во и надвор од врски, ако сакаш повеќе од една личност… Ова е за тебе – вели ова друштво едногласно и додава:

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Имала над 150 пластични операции: Дала огромни пари за да изгледа како барбика (ФОТО)

-Ништо не би промениле во нашите животи…

 

@nextgenbarrett Me and my 5 against the world 💍💍💍💍💍 #poly #sisterwives #sisterwivestiktok #polygamy #polylove #polyfamily ♬ original sound – The Barretts